Besyo

Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları Rekreasyon Bölümü ve Ders Programı

Dünya genelinde, spor ve sağlık konusunda değerli çalışmalar yürütülmektedir. Bunun için de, dünya genelinde sürekli olarak spor yapılması ile ilgili kampanyalar sürdürülmektedir. Bunun en güzel sonuçlarından bir tanesi de, her zaman ve her yerde spor anlamına gelen rekreasyon uzmanlığıdır. İşte bu rekreasyon uzmanları, ülkemizde Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarında aldıkları eğitim sayesinde çok başarılı bir şekilde insanları spora ve sağlığa yönlendireceklerdir. Belki de her kurumun bünyesinde olması gereken ve her alanda yapılabilecek spor faaliyetlerine hakim olan bu uzmanlar sayesinde, toplumdaki spor yapma alışkanlığı çok daha yüksek oranlara ulaşacak seviyelere gelecektir.

Rekreasyon Bölümünde Verilen Teorik Dersler

Rekreasyon bölümleri, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarının en global bölümleri arasında yer almaktadır. O yüzden öğrencilerin kendilerini sadece uygulamada değil, teorik kısımda da en iyi şekilde göstermesi gerekecektir. Rekreasyon bilimlerine giriş, temel antrenman bilimi ve yaşamda spor gibi dersler, teorik derslerin başında gelmektedir. Bunun yanında, bireysel sporlar hakkında verilecek temel derslerin de önemi çok büyüktür. Rekreasyon bölümü mezunlarının, iş sahibi olmalarını sağlayacak alanlarda olan turizmde; en etkili şekilde para kazanabilecekleri psikolojik etkenler de, teori derslerinde verilecek eğitimlerin başında gelmektedir. Rekreasyon bölümü öğrencileri, bunun yanında Yabancı dil, İnkılap tarihi ve spor kültürü gibi ortak dersleri, diğer bölüm öğrencileri ile beraber alacaklardır.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları Rekreasyon Bölümü Uygulamalı Dersler

Rekreasyon bölümünde başarılı olmak isteyen öğrencilerin, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları müfredatında bulunan geniş kapsamlı uygulama derslerinden birçoğunu alması önemlidir. Çünkü alınacak bu dersler sayesinde, her ortama uygun şekilde seçilecek spor faaliyetleri bulunabilir. Yüzme, koşu ve kondisyon gibi temel dersler; diğer bölümlerle birlikte girilecek uygulamalı derslerin başında gelmektedir. Bunun yanında rekreasyona özel şekilde oluşturulan yürüyüş, kamp, gezi koşusu ve birçok farklı faaliyet, yine alınabilecek özel derslerin başında gelmektedir. Gerçekleştirilecek uygulamalı eğitimlerle; öğrencilerin sadece fiziksel değil, zihinsel olarak da rekreasyon alanına hazır olmaları sağlanacaktır.

Yorum ekle